معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: رویکرد وزارت میراث فرهنگی در این دولت کاملا تغییر کرده و به دنبال ارتقای جایگاه وزارت میراث هستیم.

به گزارش پایگاه خبری بامداد زاهدان، جواد واحدی در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و تبریک هفته دولت با اشاره به ارائه خدمت بی منت، اظهار کرد: اهمیت این اداره کل بر هیچ‌کس پوشیده نیست چرا که حوزه‌های فعالیت این اداره کل ارزان‌تر از صنعت‌های دیگر است و می‌تواند تاثیر خوبی در اشتغالزایی و توسعه اقتصادی داشته باشد.
وی افزود: مدیریت محدودیت است مصنونیت نیست، مدیران باید پاسخگوی مسوولیتی که بر عهده گرفته‌اند باشد و در انجام کارها انصاف و عدالت داشه باشد.
این مقام مسوول با تاکید براینکه استانداران باید در زمینه زیرساخت‌های گردشگری ورود کنند، گفت: یکی از چالش های موجود در همه استان‌های کشور در بحث زیرساخت‌های گردشگری مساله «سرویس‌های بهداشتی»هست که در این دولت بدان توجه شده است.

«طهرانی مقدم» دارای برنامه های تخصصی و طرح های مهم در حوزه میراث فرهنگی است

این مقام مسوول بیان کرد: گزینه‌های متعددی برای تصدی پست مدیرکلی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان وجود داشت و وزارتخانه بعد از بررسی آنها به گزینه حاضر رسید چرا که «طهرانی مقدم» از ۱۷ آیتم مدنظر کمیته انتصابات ۱۵ آیتم را دارا بود که امیدواریم با تعامل و همکاری همه نیروهای اداره‌کل در پیش‌برد اهداف موفق باشند.

وی با اشاره به انتصاب محمدهادی طهرانی مقدم به عنوان سرپرست مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، گفت: مدیرکل جدید دارای برنامه‌های تخصصی و طرح‌های مهم در سه حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است، همچنین یکی از برنامه‌های مهم او ایجاد قرارگاهی در اداره‌کل برای ساماندهی طرح‌های بر زمین افتاده که در این زمینه ضرورت همکاری همه جانبه باید در دستورکار باشد.

معاون توسعه مدیریت‌ و منابع استانداری سیستان وبلوچستان نیز بیان کرد: باید به گونه ای کار کنیم که از ما به نیکی یاد شود در این زمینه خدمت گذاری به مردم و عملکرد و اقدام به موقع اثرگذار است.

عباسعلی ارجمندی ادامه داد: قد و قواره های اداری را عملکرد ما مشخص می کند نه میز و اتاق، بر این اساس اگر اعتقاد دینی و توکل برخدا داشته باشیم کارها به بهترین شکل ممکن پیش می رود.

وی با بیان اینکه باید به اندازه وسع و توان کارها را پیش برد و به مردم خدمت کرد، گفت: مدیرکل جدید میراث فرهنگی فردی توانمند و دارای تخصص است، باید نقاط ضعف و آسیب ها را شناسایی و آنها را تبدیل به فرصت کند.

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان جزو پنج دستگاه اصلی استان

مدیرکل سابق میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: از آنجائی که تمامی تلاش ها و توانمندی‌ها با وجود کاستی ها و فقدان اعتبار در این راستا مصروف شده و اکنون تدبیر دیگری برای این مجموعه فرهنگی معظم مقرر شده است، ضمن تشکر و سپاس فراوان از همه همکاران و دوستان، بویژه اصحاب ارزشمند رسانه که همیشه بنده را از حمایت های ارزشمند، پیشنهادات و نقدهای سازنده به عنوان چشم‌های بیدار فرهنگی استان بهره مند می ساختند، سکان مدیریت امور این مجموعه فرهنگی را به همکار دیگری واگذار می‌کنم.

علیرضا جلالزایی ادامه داد: زحمات زیادی کشیده شده تا اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان امروز در این سطح قرار دارد و جزو پنج دستگاه اصلی استان از لحاظ کارکرد و عریض و طویل بودن به شمار می‌رود، باید این مسیر را با همت و تلاش دوچندان همچنان ادامه داد.

وی گفت: دستاوردها و پیشرفت‌های کنونی در میراث فرهنگی به همت معاونان، اعضای شورای اداری و تمام روسای ادارات شهرستان‌ها رقم خورده‌ است.
جلالزایی خاطرنشان کرد: اگر حسب اتفاق و شرایط سازمانی و اجرایی احیاناً و سهواً خاطر همکاری و یا بر حسب اتفاق ارباب رجوعی از بنده مکدر شده است صمیمانه تقاضای بخشش و حلالیت می کنم.

مدیرکل جدید میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان در این آئین از حسن اعتماد وزیر میراث فرهنگی، استاندار سیستان و بلوچستان و اعضای کمیته انتصابات تشکر و اظهار کرد: در بازه کاری ما در سه حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بر مدار فرهنگ، رسانه اقتصاد و دیپلماسی با توجه به اصول تبلیغات برندسازی و بازاریابی حرکت خواهیم کرد.

محمدهادی طهرانی مقدم با تاکید بر اینکه کار به صورت گروهی و تخصصی در اولویت اقداماتش است، ادامه داد: حوزه تبلیغات و اطلاع رسانی در صدر اولویت ها هستند تا نگاه به استان تغییر کند و فرصت سرمایه گذاری برای این خطه از کشور فراهم و توسعه یابد.

وی با بیان اینکه از تمام کارشناسان در تمامی حوزه ها برای رشد و پیشبرد کارها استفاده خواهیم کرد، افزود: قطعا نیروی انسانی از بیرون نخواهیم آورد اما گردش مدیریت حق مدیران است که در این راستا از ترکیب همه افراد در اولین فرصت استفاده خواهیم کرد.

این مقام مسوول در تشریح مطلب فوق با بیان اینکه توانمندی کارکنان بررسی و از تجربه، توانمندی و تخصص افراد مسن و مدیران قبلی و افراد حاضر بهره گیری خواهد شد از بکارگیری نیروهای جوان در روند امورات خبر داد و گفت: هیات اندیشه ورز و قرارگاه تصمیم گیری اصلی رشد و تعالی استان در اداره کل میراث فرهنگی راه‌اندازی خواهد شد و همگان باید در تحقق این هدف همکاری کنند.

وی در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه فضای مجازی من را مدیریت نخواهد کرد، افزود: از تخریب ترسی ندارم و نقد منصفانه را مایه پیشرفت می دانم.

طهرانی مقدم تاکید کرد: نگاه سیاسی و قومی و مذهبی بلای جان صنعت گردشگری است، از امروز دریچه جدیدی برای خدمت به مردم استان باز خواهیم کرد و در این مسیر برای تحقق و اهداف و برنامه های این اداره کل تلاش خواهیم کرد.

وی تصریح کرد:در دوران مدیریت جدید پیوند ناگسستنی میان میراث صنایع دستی و گردشگری با رسانه شکل خواهد گرفت تا خلائی که اگر برطرف شده بود نگاه به استان اینگونه نبود و این همکاری تمام مجموعه میراث با رسانه ها را می‌طلبد.

مدیرکل جدید میراث فرهنگی چه سابقه ای دارد

محمدهادی طهرانی مقدم متولد سال ۱۳۶۲ و دانش آموخته دکتری تخصصی علوم سیاسی با گرایش مسائل ایران است.

در کارنامه طهرانی مقدم فعالیت به‌عنوان ریاست سازمان فضای مجازی سیستان و بلوچستان دیده می شود که وی در مدت مدیریت ۱۲ساله در این مسوولیت هشت سال به عنوان برترین مدیر ملی در سطح کشور شناخته شده است، او همچنین طی ۲ دوره متوالی از سال ۹۶ مدیرعامل خانه مطبوعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان است.

در سوابق وی مدیریت کانون فرهنگی و آموزشی شهید عالی و تدریس در مراکز دانشگاهی و عضویت در شوراهای فرهنگ عمومی و شورای اطلاع رسانی استانداری نیز به چشم می‌خورد.

انتهای خبر /