رییس پلیس راه جنوب استان سیستان و بلوچستان : طرح ترافیکی اربعین ۱۴۰۲ به منظور تسهیل در تردد زوار از ۲۶ مرداد ماه در محورهای جنوبی استان آغاز شده است.

به گزارش پایگاه خبر بامداد زاهدان، سرهنگ مصطفی کول زاده اظهار داشت؛ طرح ترافیکی اربعین با همکاری سایر دستگاه های خدماتی و امدادرسان و به منظور مدیریت ترافیک سفرهای زائران، ارتقاء ایمنی تردد، پیشگیری از وقوع سوانح، مدیریت هوشمندانه سفرها، تسهیل در عبور و مرور و ارائه خدمات مطلوب به مرحله اجرا درآمده است.

وی تصریح کرد؛ در مدت اجرای این طرح تیم های گشتی پلیس راه با حضور در محور های مواصلاتی مبادرت به مدیریت سرعت، کنترل و نظارت بر ناوگان عمومی حمل مسافر، روان سازی ترافیک، جلوگیری از انجام عملیات عمرانی در مسیر تردد زائران و برخورد با تخلفات حادثه ساز خواهند کرد.

وی ادامه داد؛ حضور تمام کارکنان و ناوگان خودرویی برای پوشش محورها، استفاده از تجهیزات ترافیکی به ویژه دوربین های ثابت و سیار سرعت سنج در سطح استان، رسیدگی سریع به تصادفات، اطلاع رسانی گسترده وضعیت راه‌ها و محدودیت های احتمالی تردد، از مهمترین تمهیدات پلیس راه استان در این طرح است.

رئیس پلیس راه جنوب استان یادآور شد؛ با توجه به اینکه زائران کشور های همجوار برای رسیدن به مرزهای خسروی و مهران در استان تردد می کنند، این عامل موجب پر حجم شدن راه های استان خواهد شد و به همین دلیل در ماه های اخیر تلاش شد ایمنی این محورها و سطح خدمات پلیسی، راهداری و امدادی ارتقاء یابد.

وی اظهار کرد: زائران می توانند از طریق شماره تماس ۱۱۰ و ۱۲۰نیازهای ترافیکی خود را اعلام کنند تا در کمترین زمان به آنها رسیدگی شود.

انتهای خبر /