استاندارد سیستان و بلوچستان گفت: با تاکید بر فراهم کردن زیرساخت‌های لازم توسط دستگاه‌های اجرایی برای پذیرایی از زوار پاکستانی اربعین حسینی و برپایی موکب‌ها گفت: قبل از آغاز سفر اربعین برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات صورت گرفته به صورت میدانی مورد بررسی قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری بامداد زاهدان، محمد کرمی، استاندار سیستان و بلوچستان در جلسه ستاد اربعین سیستان و بلوچستان با اشاره به تاثیر فرهنگی واقعه عاشورا و حرکت عظیم اربعین اظهار کرد: مسوولان مجموعه‌های مختلف باید ارائه خدمات به زائرین را در این مدت تسهیل کنند.

وی افزود: کمیته‌های ستاد اربعین باید به وظایف خود با دقت عمل کنند و ارائه خدمات ارتباطی و خدمات پزشکی در این مدت به بهترین شکل ممکن انجام شود.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اقدامات زیبا و بی نظیر مردم عراق برای پذیرایی از زوار اربعین، تصریح کرد: استقبال از زائرین اربعین بر عهده کمیته مردمی این ستاد است و باید فرهنگ سازی و نحوه حضور همه علاقمندان به اهل بیت علیهم السلام برای برپایی موکب‌ها و پذیرایی از زوار فراهم شود.

وی بر آمادگی کامل مجموعه ها و حضور میدانی برای رفع مشکلات زیرساختی از جمله آب، برق، ارتباطات، خدمات دهی و پشتیبانی تاکید کرد.

کرمی با اشاره به استقرار موکب‌های پذیرایی از زوار اربعین بیان کرد: طراحی مناسب، آماده بودن نقشه‌ مکان‌های مورد استقرار و بهره مندی بیشتر زوار از موکب‌ها مورد توجه مسوولان باشد.

وی با تاکید بر برگزاری جلسه برنامه ریزی برای زوار استانی که عازم این سفر خواهند بود، تصریح کرد: برنامه‌ریزی برای حمل و نقل هوایی، ریلی، و تعداد وسایل حمل نقل جاده‌ای و تهیه و اجاره‌ اتوبوس‌ از کشورهای همسایه انجام شده است.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به طرح نذر مسافر اذعان کرد: در این طرح، زواری که با خودرو شخصی عازم این سفر معنوی و زواری که فاقد وسیله نقلیه ‌هستند را با خود همراه کنند.

وی ادامه داد: مسوولان با توجه به ثبت نام زوار اربعین در سامانه می توانند برنامه ریزی دقیق را برای انجام کارها داشته باشند.

کرمی تاکید کرد: همه توان کمیته‌های مردمی و مجموعه دولت برای طراحی یک سفر ارزان به کار گرفته شده تا زوار بتوانند به بهترین شکل از این سفر بهره مند شوند.

وی با تاکید بر پیش بینی دقیق تعداد زوار، بیان کرد: ارتباط با مسوولان کشورهای همسایه برای ساعت ورود و تعداد ورد زوار برای برنامه‌ریزی دقیق اسکان، تعداد وسایل حمل و نقل و امکانات لازم در طول سفر و اقلام مصرفی موکب‌ها انجام شود.

استاندار سیستان وبلوچستان به اهمیت بحث فرهنگی، جهاد تبیین و اطلاع رسانی هنرمندانه اشاره کرد و افزود: می‌توان با همکاری کشور پاکستان در حوزه رسانه و اطلاع رسانی هنرمندانه کارهای مشترک تهیه و تولید کرد.

انتهای خبر /