رئیس هیات ورزش ناشنوایان سیستان و بلوچستان گفت: برای اولین بار در تاریخ ورزش ناشنوایان استان یک کشتی‌گیر به رقابت قهرمانی کشتی فرنگی جوانان جهان در قرقیزستان اعزام شد.

به گزارش پایگاه خبری بامداد زاهدان، مجتبی شجاعی اظهار کرد: مهدی بزی کشتی‌گیر شایسته و ۱۷ ساله تیم ملی جوانان کشتی فرنگی ناشنوایان در وزن ۵۵ کیلوگرم به رقابت قهرمانی جهان در کشور قرقیزستان به مربیگری مسلم شیرزاد اعزام شد.

وی افزود: این کشتی‌گیر از یکشنبه ۱۲ شهریورماه پس از وزن کشی با حریفان خود به مبارزه خواهد پرداخت.

رئیس هیات ورزش ناشنوایان سیستان و بلوچستان ادامه داد: این اولین اعزام ورزشکاری ناشنوا از استان به رقابت جهانی است که امیدوار هستیم با برنامه ریزی خوب صورت گرفته توسط هیات ناشنوایان و حمایت های اداره کل ورزش و جوانان استان و فدراسیون کشوری شاهد افزایش تعداد ورزشکاران و پرورش قهرمانان ملی و بین المللی بیشتری باشیم.

وی تصریح کرد: طارق رییسی بازیکن تیم ناشنوایان سیستان و بلوچستان و اهل لاشار ، نیز جهت رقابت آبان ماه امسال قهرمانی فوتسال جهان در برزیل به ۲ دوره اردوی تیم ملی دعوت و در اردوها حضور داشته و امیدواریم به درخشش خود ادامه دهد و در آبان ماه شاهد درخشش وی در برزیل باشیم.

شجاعی ادامه داد: هیات ناشنوایان استان در ارزیابی عملکرد فدراسیون با ۱۵ رتبه صعود از رتبه ۳۰ کشوری به رتبه ۱۵ کشور ارتقا یافته و انشاله این رشد با برنامه ریزی بیشتر ادامه خواهد داشت.

انتهای خبر /