مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان وبلوچستان از برخورد قاطع با متخلفان حوزه املاک و مستغلات خبر داد و گفت: در بازرسی از سطح بنگاه مشاور املاک سطح شهر زاهدان سه واحد پلمپ و دو واحد اخطار گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری بامداد زاهدان، عطاء اله اکبری در بازدید گشت نظارت بر فعالیت‌ مشاوران معاملات املاک در استان که با همکاری تعزیرات حکومتی، اماکن، اصناف و اتحادیه املاک و همچنین با حضور دادیار حقوق عامه دادسرای انجام شد، اظهار داشت: در راستای نظارت بر اجرای مصوبه شورایعالی مسکن مبنی بر ساماندهی مشاورین املاک و بنگاه های فاقد مجوز از اول تیرماه جاری بازدیدهای میدانی و مستمر با حضور نمایندگان این اداره کل و همچنین دستگاه های نظارتی و اجرایی از مشاورین املاک در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در این بازدید های میدانی فعالیت مشاورین املاک مورد رصد قرار گرفته و با افراد متخلف برخورد های قانونی صورت می گیرد.

مدیر کل راه و شهرساز استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در بازدید سرزده بازرسان ویژه، عملکرد برخی مشاورین املاک در شهرستان زاهدان مورد بررسی قرار گرفت که ماحصل آن سه واحد بنگاه معاملات ملکی با احراز تخلف از جمله نداشتن پروانه کسب، عدم درج قیمت و نرخ نامه مصوب پلمپ شدند.

وی گفت: همچنین در بازدید امشب یکی از بنگاههای مشاور املاک در زاهدان که کلیه ضوابط را رعایت کرده بود مورد تشویق قرار گرفت تا الگویی برای دیگر فعالان این عرصه باشد.

اکبری تاکید کرد: در مجموع از اول تیرماه تاکنون از حدود ۶۰ بنگاه املاک در سطح شهر زاهدان بازدید شده است که این بازرسی ها منجر به پلمپ ۹ واحد مشاوره املاک و معرفی ۱۷ واحد به تعزیرات حکومتی شده است.

وی تصریح کرد: در کنار آماده بهره برداری شدن واحدهای طرح نهضت ملی مسکن اجرای طرح ساماندهی بنگاههای املاک می تواند گامی موثر در جهت کاهش قیمت های مسکن و کنترل بی رویه اجاره بها باشد.

وی خاطر نشان کرد: این اداره کل اقدامات جهادی در حوزه مسکن را مطابق مصوبات شورای مسکن استان، مصوبات هفتمین جلسه شورای عالی مسکن و ابلاغیه رئیس جمهور در راستای ساماندهی املاک در دستور کار قرار داده است بطوری که با همین اقدامات مهم شاهد کنترل و ریزش قیمت‌ها هستیم.

انتهای خبر /