نماينده‌ ولي فقيه در استان‌ سيستان‌ و بلوچستان‌ و امام‌ جمعه‌ زاهدان گفت: دشمنان از این که مردم شیعه و اهل سنت با اشک خواستار دیدار رهبرشان بودند به شدت عصبانی شدند.

به گزارش پایگاه خبری بامداد زاهدان، آیت‌الله مصطفی محامی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته زاهدان اظهار کرد: در هفته گذشته یک اتفاق تاریخی و فراموش نشدنی برای مردم سیستان و بلوچستان رخ داد آن هم دیدار مردم استان با رهبر عزیز، حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی بود که از لطف و عنایت مقام معظم رهبری قدردانی کرده و از همکاران دفتر ایشان و نیز از زحمات اعضای ستاد دیدار از جمله دوستان در استانداری و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تشکر می‌کنیم.

امام جمعه زاهدان افزود: افراد زیادی با اشک و گریه متقاضی دیدار بودند اما کار سخت و فرصت کوتاه بود و انتخاب ۲ هزار نفر از میان جمع مشتاقان شامل اقوام و مذاهب مختلف از شمال تا جنوب استان از بین شیعه و سنی کار سختی بود و گام بعد نیز انتقال این‌ افراد بود که به همت دوستان با پرواز انجام شد و جای تقدیر و تشکر دارد و البته ناهماهنگی و ضعف‌هایی هم وجود داشت که بنده عذرخواهی می‌کنم.

وی تصریح کرد: در خصوص بیانات مقام معظم رهبری جای گفت‌وگو و پیگیری وجود دارد که در طول خطبه‌های آینده به هر بخش از آن خواهیم پرداخت.

آیت‌الله محامی اذعان کرد: نکته اول این دیدار شروع عاطفی، مهربانانه و برخورد پدرانه مقام معظم رهبری با مردم و تعابیری پر از مهر و محبت بود که تجلی برخورد عطوفانه رهبری با امت است.

وی افزود: در بخش دوم مقام معظم رهبری به بیان خاطرات خود در سیستان و بلوچستان پرداختند که چنین چیزی افتخاری برای مردم استان است.

امام جمعه زاهدان گفت: بیان خاطرات مقام معظم رهبری در سیستان و بلوچستان تنها برای ثبت در تاریخ نیست بلکه برای معرفی حقایق و برای دفاع از واقعیتی است که در استان جریان دارد آن هم در برابر تبلیغات دشمن که چهره دیگری از استان را نشان می‌دهد و مردم نجیب و صبور ما را به گونه دیگر معرفی می‌کند.

وی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی بر اساس علاقه به مردم استان به میدان آمدند تا از حیثیت مردم دفاع کرده و حقیقت ها را بیان کنند آن هم به پشتوانه ارتباط ۶۰ ساله‌ای که با استان داشته‌اند و توضیح دادند که از سال۱۳۴۲ ارتباط خود را با استان برقرار کردند و اولین ماموریت ایشان بعد از انقلاب به سیستان و بلوچستان آن هم برای شناسایی و رسیدگی مسائل استان بود که نشان از اهمیت استان در نگاه امامین انقلاب است و در ادامه نیز سفرها و پیگیری‌های ایشان را شاهد بوده‌ایم و شخصیت‌های استان را به خوبی می‌شناسند و حقیقت را برای افکار عمومی و دفاع از استان و مردمانش بیان می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: خلاصه آنچه که رهبر معظم انقلاب اسلامی ارائه نمودند به تعبیر خودشان شناسنامه ایرانی، اسلامی و انقلابی استان بود اینکه مردم شیعه و سنی از سال۱۳۴۲ پای اسلام، ایران و انقلاب بوده و از اوایل انقلاب در عرصه‌های مختلف شهید داده‌اند و همچنان شهدای زیادی تقدیم نظام اسلامی می‌کنند.

وی گفت: تعبیر مقام معظم رهبری این است که سیستان و بلوچستان منطقه اسلام، منطقه انقلاب، منطقه شهید دادن و منطقه حرکت در راه خداست که معرفی شیوا و رسایی است و چه افتخاری بالاتر از اینکه مقام معظم رهبری مردم و منطقه ما را این‌گونه معرفی کردند.

آیت الله محامی اذعان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند دشمن نمی‌خواهد استان و مردم ما به انقلابی گری و شهید پروری شناخته شوند و نمی خواهد جبهه متحد شیعه و سنی را پای انقلاب ببیند و لذا می‌بینیم که این روزها چگونه تبلیغ کردند و سوختند از اینکه شیعه و سنی با اشک درخواست دیدار رهبرشان را داشتند که چنین چیزی نشان از عمق درک، فهم و تجلی وحدت، انسجام، دلدادگی به اسلام، ایران و انقلاب است.

نماینده مقام معظم رهبری در سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: این وظیفه مسوولان و کسانی که می‌توانند در این جهت کار کنند را سنگین می کند و باید شناسنامه ایرانی اسلامی و انقلابی استان را به همه معرفی کنیم و دستگاه‌هایی از جمله حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، فرهنگ و ارشاد اسلامی، صدا و سیما، حوزه هنری و هر کس تریبون و قلمی دارد باید برای معرفی شناسنامه ایرانی، اسلامی و انقلابی این منطقه و مردم عزیز نجیب، صبور و سرافراز این مرز و بوم تلاش کند.

انتهای خبر /