نماینده ولی در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان با اشاره به دیدار جمعی از مردم این استان با رهبر معظم انقلاب در ۲۰ شهریورماه گفت: طعم شیرین این دیدار برای همه ماندگار است.

به گزارش پایگاه خبری بامداد زاهدان، آیت الله مصطفی محامی در خطبه های این هفته نماز جمعه زاهدان اظهار کرد: مردم این استان مشتاقانه آماه دیدار با رهبر معظم انقلاب و تجدید بیعت و آمادگی خود را برای دفاع از نظام، انقلاب و رهبری هستند.

امام جمعه زاهدان ادامه داد: برای این دیدار در سالهای اخیر تلاشهای زیاد انجام شد که ایشان با قرار دادن یک روز جهت ملاقات مردم سیستان و بلوچستان موافقت کرده‌اند که بر این اساس ۲ هزار نفر از مردم این استان به دیدار رهبر معظم انقلاب مشرف خواهند شد.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان بیان کرد: تقسیم این سهمیه ۲ هزار نفری در بین سه میلیون نفر از جمعیت استان کار سختی است که دوستان در استانداری این ستاد را تشکیل دادند و طیف‌ها و کمیته‌های مختلف شکل گرفت و مجموعه‌های مختلف از جمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پای کار آمدند و در حالیکه قرار بود لیست اسامی روز چهارشنبه به تهران ارائه شود این کار شب گذشته انجام شد که کار سختی بود چرا که همه انتظار دارند.

آیت الله محامی ادامه داد: تاکید شده بود که از همه اصناف و اقشار حاضر باشند و یک سوم جمعیت هم به بانوان اختصاص یابد آن هم با رنگ کارت متفاوت که امکان جابجایی کارت بین بانوان و آقایان وجود نداشته باشد و دوستان در این جهت زحمت کشیدند و طبیعی است که دل همه افراد به دست نخواهد آمد چرا که عده زیادی از مردم خواستار زیارت مقام معظم رهبری است.

امام جمعه زاهدان بیان کرد: امروز جمعه سالروز قیام خونین ۱۷ شهریور و کشتار فجیع مردم در راهپیمایی ۱۷ شهریور در تهران است که عده فراوانی به شهادت رسیدند که البته این شهادت‌ها زمینه ساز حرکت بیشتر مردم و اوج گرفتن و پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ماه بود که نام و یاد شهدا و امام شهدا را گرامی می‌داریم.

آیت‌الله محامی اظهار داشت: کسانی که دوران قبل و بعد از انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس را دیده اند وظیفه دارند که حال و هوای آن روزها را برای نسل جدید بیان کنند تا نسل جدید از استبداد رژیم پهلوی آگاهی یافته و بدانند که فضای جامعه به چه شکل بود که مردم آن‌گونه با ایثار و تقدیم جان شوریدند و با رهبری امام خمینی(ره) بنیان کاخ شاهنشاهی و استبداد پهلوی را از جای کندند.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان اضافه کرد: اگر این مسائل برای نسل جدید بیان نشود دشمن بیکار نخواهد نشست و حق را باطل و باطل را حق جلوه می دهد که برخی افراد ساده اندیش تحت تاثیر قرار گیرند و گمان کنند دوران شاهنشاهی دورانی طلایی بوده و از دست رفته است و یکی از زمینه‌های جهاد تبیین اینجاست و باید در این جهت ایفای نقش کنیم.

امام جمعه زاهدان اظهار کرد: در روزهای گذشته شاهد حرکت پرشور شور مردم و پیاده‌روی در زیارت اربعین امام حسین(ع) بودیم و طبق آمار ۲۲ میلیون زائر حاضر بودند که چهار میلیون نفر از کشور ما عازم بودند و راهپیمایی‌های روز اربعین در داخل کشور نیز یادآور راهپیمایی های پر شور قبل از انقلاب در تاسوعا و عاشورا بود که حرکت انقلاب را عمومی‌تر و مردمی‌تر کرد و این حضور پر شور مردم و به ویژه نسل جدید نشان دهنده گسترش موج اسلام‌خواهی و دین‌داری در جامعه اسلامی و خصوصا در جامعه ایران اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان افزود: با وجود همه تبلیغات سوء دشمن و بوق‌های استکباری باز هم دل‌های صاف و زلال به دنبال دین و حقانیت هستند و موج عظیمی راه افتاده که یک خیزش عمومی و برای گسترش اسلام و مکتب اهل‌بیت(ع) است که نشان می‌دهند می‌خواهند راه امام حسین را ادامه دهند و همچون امام حسین(ع) در مسیر اصلاح جامعه اسلامی برآیند که مایه خوشبختی و بشارت است و انشالا که زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) باشد.

آیت‌الله محامی ضمن تسلیت ۲۸ صفر سالروز رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) گفت: مصیبت فقدان پیامبر اکرم(ص) به قدری سخت بود که امام علی(ع) عنوان کرده‌اند: ” با رفتن پیامبر چیزی از دست رفت که دیگر به دست نخواهد آمد آن هم قطع شدن وحی الهی بود و مصیبت فقدان پیامبر به قدری سخت بود که بعد از آن دیگر تحمل هر مصیبتی آسان خواهد بود.

امام جمعه زاهدان ادامه داد: خداوند متعال پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) را برای هدایت مردم قرار داد و به همه دستور داد تا از آن‌ها اطاعت کنید تا بتوانید مسیر سعادت را طی کنید و اطاعت از پیامبراکرم(ص) را هم نشانه محبت خداوند و هم مایه جلب محبت خداوند دانست یعنی اگر شما خدا را دوست دارید از پیغمبر او اطاعت کنید و اگر این اطاعت انجام شود نتیجه آن محبت متقابل است و خداوند نیز شما را دوست خواهد داشت.

انتهای خبر /