به گزارش پایگاه خبری بامداد زاهدان، در اطلاعیه روابط عمومی دادگستری سیستان و بلوچستان آمده است: مولوی فتحی محمد نقشبندی، متاسفانه طی ماه های اخیر مواضع تند و همسو با مخالفان نظام اسلامی داشته و در خطبه های نمازجمعه و جلسات خود با سخنرانی های کذب و به دور از واقعیت، مردم را به آشوب و اغتشاشات خیابانی دعوت می‌کرد که در همین راستا از وی دعوت شد تا در زاهدان حضور پیدا کند.

با توجه به اینکه نامبرده مولوی و در زمره ائمه جمعه است موارد تخلفات به وی اعلام و صرفا با نگاه ارشادی، در فضایی صمیمی تذکرات لازم به وی داده شد اما جناب مولوی نقشبندی بر مواضع اشتباه خود پافشاری کرده و بیان می‌کند که قصد دارد بر همین منوال و همراستا با جریانات معارض ومعاند پیش برود و قصد اصلاح رویه عملی خود را ندارد.

این اطلاعیه می افزاید: در نهایت پس از اصرار بر تکرار اقدامات اشتباه، مولوی فتحی محمد نقشبندی به اتهامات تشویش اذهان عمومی از طریق سخنرانی های کذب تهمت و افترا به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و اقدام علیه امنیت ملی و تصرف غیر قانونی اراضی ملی دستور بازداشت و تشکیل پرونده قضایی برای وی صادر شد.

در بخش پایانی این بیانیه امده است: دستگاه قضا با هر کسی که امنیت ملی و آرامش شهروندان و امنیت روانی جامعه را به مخاطره بیندازد و مماشات نداشته و طبق قانون با آنها برخورد می کند.

انتهای خبر /