رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گفت: تلاش داریم امور محرومیت زدایی را در سیستان و بلوچستان به ویژه منطقه سیستان که دچار خشکسالی و مشکلات ناشی از آن است، گسترده تر کنیم.

به گزارش پایگاه خبری بامداد زاهدان، پرویز فتاح روز چهارشنبه در نشست شورای اداری منطقه سیستان که در فرمانداری شهرستان زابل برگزار شد، از مردم سیستان به عنوان نماد مقاومت، صبوری، دین مداری و ولایت مداری یاد کرد و افزود: همه ما مسوولان باید تلاش کنیم از این مردم عقب نمانیم چرا که مسوولان ممکن است ناامید شوند اما این مردم ناامید نمی‌شوند و جلوتر از آنان هستند.

وی اظهار کرد: بنیاد مستضعفان در کنار دولت بخش کوچکی از محرومیت زدایی را در برنامه کاری خود دارد و در جایگاه دولت نیست و به علت محدودیت منابع امکان انجام فعالیت‌های کلان را ندارد اما همواره تلاش داشته بخش کوچکی از محرومیت‌های مردم را مرتفع کند.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در خصوص انجام فعالیت‌های حمایتی در منطقه سیستان بیان کرد: از گذشته یک سری فعالیت‌هایی در شهرستان زهک با استقرار بنیاد علوی در این شهرستان انجام شده که اذعان مردم و دعوت فرمانداران منطقه برای ادامه فعالیت در سایر شهرستان‌ها موید موثر بودن و مثبت بودن این اقدامات است.

وی گفت: در حوزه محرومیت زدایی اعتباری نیز بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان را به پنج شهرستان منطقه سیستان اختصاص خواهیم داد.

فتاح ادامه داد: در حوزه اشتغال نیز به میزان ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی در قالب وام قرض الحسنه از طریق بانک سینا ارائه خواهد شد و اگر مردم بتوانند این اعتبار را جذب کنند این اعتبار تا سقف ۱۰۰ میلیارد تومان قابل افزایش خواهد بود.

وی ادامه داد: در حوزه مسکن نیز ۶۰۰ واحد در حال ساخت است و بنا داریم برای هر خانواده دارای ۲ معلول به بالا در منطقه سیستان که بدون مسکن باشند مسکن احداث کنیم و علاوه بر این نیز ۴۰۰ واحد مسکونی برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و سایر محرومین منطقه ساخته خواهد شد.

رئیس بنیاد مسکن همچنین از تامین اعتبار ۲۰ میلیارد تومانی برای تامین نیازهای موردی مددجویان و محرومین کمیته امداد و بهزیستی خبر داد و گفت: ۱۰ میلیارد تومان برای تامین نیازهای مددجویان بهزیستی و ۱۰ میلیارد تومان برای تامین نیازهای خانواده های تحت پوشش بهزیستی اختصاص می‌یابد.

وی از تامین هزینه سفر ۵۰۰ نفر از زائران سیستانی برای سفر اربعین خبر داد.

همچنین فتاح در این نشست از توزیع ۱۰ هزار بسته معیشتی برای محرومین منطقه سیستان خبر داد.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی آمادگی این بنیاد را در بحث کمک به مبلمان شهری شهرستان زابل اعلام کرد و گفت: بنیاد تا سقف ۵۰ میلیارد تومان می‌تواند در اجرای مبلمان شهری زابل مشارکت کند به این گونه که ۵۰ درصد شهرداری و ۵۰ درصد بنیاد برای اجرای هر طرح سهم آورده داشته باشند.

وی در خصوص کمک به نیازمندی‌های حوزه بهداشت و درمان نیز اظهار کرد: این نیازمندی‌ها به صورت جامع بررسی و اعلام شود تا بتوانیم در خصوص میزان و نحوه مشارکت و تامین این نیازمندی‌ها توسط بنیاد تصمیم گیری انجام شود.

فتاح از مسوولان خواست پیگیری‌های لازم در خصوص به نتیجه رسیدن این مصوبات را انجام دهند تا ‌قول هایی که به مردم می‌دهیم محقق شود.

وی تاکید کرد: بنیاد آمادگی لازم برای مشارکت در امور محرومیت زدایی در جنوب استان سیستان و بلوچستان را نیز دارد و در نشست‌های بعدی مربوط به جنوب استان این موارد تصمیم گیری خواهد شد.

انتهای خبر /