شهردار زاهدان گفت: ۲۴ دستگاه اتوبوس درون شهری با اعتبار ۲ هزار میلیارد ریال به ناوگان حمل و نقل عمومی این کلانشهر اضافه شد.

به گزارش پایگاه خبری بامداد زاهدان، محمد امیر براهویی اظهار کرد: یکی از مهمترین شاخص‌های توسعه در حوزه مدیریت شهری مساله ناوگان و حمل و نقل عمومی بوده که نیاز است مدیریت شهری به صورت جدی به این موضوع بپردازد.

وی بیان کرد: حمل و نقل عمومی شهری می‌تواند در حوزه کاهش ترافیک شهری، کاهش آلودگی هوا و ارتقای رفاه حال شهروندان موثر باشد.

شهردار کلانشهر زاهدان تصریح کرد: مدتی است که در سیاست‌های کلی دولت مساله اعتبارات مربوط به ناوگان عمومی بسیار ضعیف شده بود بیش از ۱۰ سال است که ناوگان عمومی در شهر زاهدان و در بسیاری از شهرهای دیگر که به لحاظ اعتبارات مشکل داشته‌اند رشد نداشت است.

وی ادامه داد: در شهر زاهدان باید تقریبا ۷۰۰ دستگاه اتوبوس و هفت هزار تاکسی می‌داشتیم که از این تعداد ۷۰ دستگاه اتوبوس و ۲ هزار و ۵۰۰ تاکسی موجود هست که همین تعداد نیز عمرمفید آنها به پایان رسیده است.

براهویی تصریح کرد: سیاستی که خوشبختانه در دولت سیزدهم به آن پرداخته شده تقریبا اهمیت ناوگان حمل و نقل عمومی در شهرها بوده است.

وی افزود: با پیگیری‌هایی که از سوی استاندار، شورای اسلامی شهر و نمایندگان انجام شده خوشبختانه توانسته‌ایم ۲۴ دستگاه اتوبوس درون شهری را با کیفیت سازگاری محیط زیست از نظر موتوری به این شهر اختصاص دهیم.

شهردار کلانشهر زاهدان با اشاره به اینکه یکی از مشکلاتی که در زاهدان وجود داشت این بود که اتوبوس‌های زاهدان رمپ ویژه معلولان نداشت اظهارکرد: این امر باعث نارضایتی معلولان شده بود که خوشبختانه اتوبوس‌های جدید دارای رمپ معلولان است و از نظر امنیتی نیز اتوبوس‌های خوبی به شمار می‌روند.

وی با بیان اینکه تا پایان سال ۲۰ دستگاه اتوبوس دیگر به ناوگان حمل و نقل عمومی زاهدان اضافه خواهند شد تصریح کرد: امیدواریم با توجه به پیگیری‌هایی انجام شده و انعقاد تفاهم‌نامه بین کمیته امداد امام خمینی تعداد ۲۵۰ دستگاه تاکسی، نیز امسال وارد ناوگان حمل و نقل عمومی زاهدان شود.

براهویی عنوان کرد: بر اساس پیش‌بینی‌ها تعداد ۵۰۰ دستگاه تاکسی به ناوگان عمومی این شهر اضافه شود.

وی گفت: با ورود ناوگان حمل و نقل عمومی که شامل ۴۰ دستگاه اتوبوس و ۵۰۰ دستگاه تاکسی است بیش‌ از ۵۴۰ اشتغال برای محرومان در یک شیفت ایجاد خواهد شد.

شهردار کلانشهر زاهدان خاطرنشان کرد: با توجه به کمبود اتوبوسی که در شهر زاهدان وجود دارد پیش بینی می‌شود اتوبوس‌ها به صورت ۲ شیفت کار کنند که به علاوه تاکسی ها تقریبا برای بیش از ۶۰۰ نفر اشتغالزایی ایجاد خواهد شد.

وی افزود: تمامی تاکسی‌ها به خانواده‌های محرومان زیر پوشش کمیته امداد تحویل خواهد شد که این امر می‌تواند بستر مناسبی برای توان افزایی و توانمندی این خانواده‌ها باشد که بتواند اشتغالی پایدار را برای خود ایجاد کنند.

انتهای خبر /