فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران گفت: شرایط فضای مجازی نشان می‌دهد که دشمن حرکتی را شروع کرده که احساس ناامنی در سیستان و بلوچستان بوجود بیاورد که این احساس ناامنی از خود ناامنی بدتر است زیرا مردم و افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در این منطقه را دارند احساس ناامنی و منطقه را ترک کنند.

به گزارش پایگاه خبری بامداد زاهدان، سردار محمد پاکپور روز در همایش سران طوایف، مولوی‌ها و فرماندهان دسته‌های رزمی منطقه جنوب شرق اظهار کرد: از ابتدای سال تا کنون‌ شاهد برخی از تحرکات در منطقه بوده‌ایم بطوریکه تمام عناصر ضدانقلاب، منافقین و حتی پ.ک.ک و گروه‌های تجزیه طلب که‌ در جغرافیای دیگری از کشور فعالیت دارند به دنبال این هستند که سیستان و بلوچستان را نا امن نشان دهند چون نظام دارد در این منطقه جهت توسعه استان تلاش می‌کند و برنامه‌های دولت در این منطقه نشان دهنده این موضوع است.
وی بیان کرد: نگذاریم که این دور پرشتاب خدمت رسانی دولت در سیستان و بلوچستان سرعتش کم و یا قطع شود و ما که در این منطقه ساکن هستیم مسوول تأمین امنیت اینجا خواهیم بود و شما بزرگان این استان هستید و می‌توانید خیلی تأثیر گذار باشید و از بروز خیلی از اتفاقات جلوگیری کنید.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران تاکید کرد: ماهم به شما اعتماد کردیم و مسوولیت تأمین امنیت منطقه را به شما داده‌ایم. دشمنان و بدخواهان به دنبال این هستند که ما نیروهایی را از مرکز بیاوریم و اینجا را به یک منطقه بسته نظامی تبدیل و بعد روی این مساله موج سواری کنند که ببینید نظام منطقه را نظامی کرده و مسائل دیگر؛ ولی ما نباید اجازه چنین کاری را به آنها بدهیم. ما به شما اعتماد داریم شما هم قابلیت و هم ظرفیت این را دارید که امنیت منطقه را تأمین کنید.
وی افزود: ما نباید اجازه دهیم فرزندانمان و خودمان در زمین وسیعی که دشمن برای ما تعریف کرده با توپ دشمن بازی کنیم.
سردار پاکپور تصریح کرد: با توجه به اینکه شما ساکن این منطقه هستید و اشراف کامل اطلاعاتی بر جغرافیای زمین خود دارید باید جلوی بسیاری از اتفاقات را بگیرید.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به اتفاقات اخیر سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: چهار نفر از مأموران راهنمایی و رانندگی ما را شهید کردند در حالیکه آنها تنها نیروهای اداری بودند و یا ۲ نفر از ماموران توزیع غذا را در منطقه تفتان به شهادت رساندند در حالیکه مسلح نبوده و با لباس شخصی مشغول توزیع جیره غذایی کارکنان بودند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه با اشاره به اقدامات و دشمنی‌های آمریکا علیه ملت ایران افزود: اطلاع دقیقی داریم از اینکه آمریکایی‌ها با گروه‌های معاندی که حتی مربوط به این منطقه از کشور هم نمی‌شود، جلسات و ارتباطاتی برقرار کرده و در حال برنامه‌ریزی برای ناامنی در این منطقه هستند.

وی ادامه داد: وضعیتی که آمریکایی‌ها دارند به گونه‌ای است که رژیم صهیونیستی که قلب سیاست منطقه‌ای آمریکایی‌ها بوده الان تنهاست چون نگاه آمریکایی‌ها به جنگ اوکراین معطوف شده و در عراق،سوریه و لبنان هم نتوانسته‌اند توفیقی کسب کنند.
سردار پاکپور افزود:آمریکایی‌ها در مقابله با ایران چند تا موضوع را دارند دنبال می‌کنند که از جمله اینکه جمهوری اسلامی ایران چه عناصر برتری سازی دارد که مانع توسعه سیاست‌های آن‌ها شده و اولین چیزی که می‌گویند این است که نفوذ منطقه‌ای و توان نظامی ایران را که از عوامل بازدارنده هستند سلب کنند که تاکنون نتوانسته‌اند و هرگز نخواهند توانست این کار را انجام دهند.
وی به انزوای سیاسی آمریکا در منطقه و جهان اشاره کرد و گفت: آیا در بحث انزوای سیاسی توانستند ما را در انزوا قرار دهند؟می‌بینید که شرکای اقتصادی‌شان یکی یکی دارد از آنها جدا می‌شوند و احساس کرده‌اند که تا دیر نشده باید روابط سیاسی خود را با ایران سر و سامان دهند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه خطاب به سران طوایف، مولوی‌ها و فرماندهان دسته های رزمی گفت: وظیفه ما این است که صحنه را ترسیم کنیم و ببینیم چه اتفاقاتی دارد می‌افتد.
وی ادامه داد: الان با طیفی از تهدیدات نیمه سخت و نرم دشمن مواجه هستیم با اتفاقاتی که در فضای مجازی دارد رخ می‌دهد به طوریکه جای شهید و جلاد را عوض می‌کنند.

انتهای خبر /