معاون سیاسی اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: باید در انجام امورات کاری منسجم و همدل باشیم و در این زمینه با احدی تعارف نداریم و اگر فردی در فضای سیستم اداری به دنبال مسائل قومیتی برود به طور قاطع با آن برخورد خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه خبر بامداد زاهدان، رضا شریفی در مراسم بزرگداشت روز کارمند که در سالن اجتماعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان برگزار شد با بیان اینکه همزمانی هفته دولت و اربعین حسینی را به فال نیک می‌گیریم، اظهار کرد: تقارن این دو مناسبت با یکدیگر باعث برکت در اجرای کارها است.

وی افزود: وضعیت سیستان و بلوچستان رو به بهبود ولی همچنان جا برای کار و تلاش بسیار است.

این مسئول ادامه داد: نظام مسائل استان و نظام حل مسائل آن در سیستان و بلوچستان وجود دارد، در حوزه مدیریت، برنامه‌ریزی و اعتبارات وضعیت خوب است اما در حوزه نظارت هنوز جای کار دارد تا منجر به اصلاح معیار و اصلاح انحراف از معیار شود.

وی بیان کرد: در حوزه سیستم اداری سیستان و بلوچستان باید به سمت شعار ارتقای بهره‌وری پیش برویم و در این مسیر گام برداریم.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان افزود: دشمن تمام نقاط قوت نظام، تهدیدها و فرصت‌ها و مزیت‌های راهبردی ما را احصاء و آنالیز کرده است.

وی ادامه داد: معاندین علل ایجاد انقلاب و علل بقاء و استمرار و حفظ نظام را بررسی کرده اند و منطقه به منطقه و قوم به قوم موارد را آنالیز کرده اند تا از تمام این ابزارها استفاده کنند و افکار را مهندسی کنند.

شریفی اذعان کرد: در اتاق‌های فکر دشمن به صورت روزانه و فصلی وضعیت جمهوری اسلامی ایران و اینکه در چه وضعیتی قرار داریم بررسی می‌شود و خروجی تمام این‌ها و فتنه‌هایی که در سال‌های گذشته رقم زدند به این نتیجه رسیدند که انقلاب اسلامی را با اقدام سخت نمی‌توانند متوقف کنند بنابراین بر روی شبکه‌های ماهواره‌ای و فضای مجازی سرمایه‌گذاری کردند و همچنان هم سرمایه‌گذاری می‌کنند تا بتوانند بر افکار مردم تاثیر بگذارند.

وی خاطر نشان کرد: دشمن از پای نخواهد نشست چرا که بر این باور است که به صورت نرم و آرام آرام باید ضربه بزند تا انحراف معیار شکل بگیرد و در دراز مدت به اهداف خود برسد از همین رو ما باید بسیار هوشیار باشیم.

شریفی ادامه داد: سوء مدیریت ها و ضعف مدیریت‌ها باید اصلاح شود تا معدل سیستان و بلوچستان مطلوب شود چرا که تیم استان تیم هماهنگ و دلسوزی است.

وی گفت: اخلاص همان چیزی است که شهیدان رجایی و باهنر و شهید حاج قاسم سلیمانی به وسیله آن ماندگار شدند، ما نیز باید با پیروی از این سیره و منش در انجام امورات انسجام و همدل باشیم.

وی تاکید کرد: نباید به دنبال دو دستگی بین شیعه و سنی باشیم، در این زمینه با احدی تعارف نداریم و اگر در فضای سیستم اداری شخص یا اشخاصی به دنبال مسائل قومیتی بروند به طور قاطع با آنها برخورد خواهیم کرد.

وی ادامه داد: برای رفاه، توسعه و پیشرفت استان کارهای خوبی انجام شده، در زمینه رفع تنش آبی موضوع انتقال آب از دریای عمان و حفر چاه ها در دستور کار است در حوزه کشاورزی، معادن و توسعه سواحل مکران نیز اقدامات موثری در دست اجرا است.

شریفی در پایان با بیان اینکه باید از ظرفیت‌های استان به نحو مطلوب استفاده کرد، گفت: سیستان و بلوچستان استان محرومی نیست اما در انسجام نخبگانی و در کانون قدرت و تصمیم گیری ضعیف است که باید برای رفع آنها تلاش کرد.

انتهای خبر /