به گزارش پایگاه خبری بامداد زاهدان، ابوالفضل مهدیار اظهار کرد: بر اساس مصوبات هفتمین جلسه شورای عالی مسکن با دستور رئیس جمهور، کارگروه تنظیم بازار و املاک و مستغلات استان‌ها به ریاست استاندار تشکیل و این موضوع در استان نیز با هدف ساماندهی بنگاه‌های املاک آغاز شد.

وی بیان کرد: یکی از اقدامات انجام‌ شده در این راستا تشکیل گشت مشترک اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان با همکاری سازمان تعزیرات حکومتی، اماکن، اداره کل صمت و مقام قضایی و انتظامی استان بود که بر این اساس از تیرماه سالجاری تاکنون ۲۷۲ بازدید از بنگاه‌های مشارور املاک استان انجام شد که ماحصل این اقدامات پلمب ۲۳ دفتر بنگاه غیرمجاز و معرفی به تعزیرات حکومتی ۷۲دفتر بنگاه دیگر به دلیل تعدد تخلفات بود.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان افزود: تشکیل کارگروه‌های شهرستانی تنظیم بازار و املاک و مستغلات نیز با جدیت در دستورکار این ستاد قرار دارد و بزدوی گشت‌های مشترک در شهرستان‌های استان آغاز خواهد شد.

وی تعداد بنگاه‌های مشاور املاک سیستان و بلوچستان را یک‌هزار و ۳۶ بنگاه ذکر کرد و گفت: سامانه ملی املاک و مستغلات به نشانی amlak.mrud.ir سامانه مراجعه موجران و مستاجران جهت دریافت کد رهگیری بدون هزینه و ثبت قرارداد است.

مهدیار همچنین خطاب به شهروندان اظهار کرد: بررسی مجوز مشاوران املاک که در معرض دید باشد می‌بایست توسط شهروندان در ورود به بنگاه‌ها مورد دقت قرار گیرد.

انتهای خبر  /