به گزارش پایگاه خبری بامداد زاهدان، آیت‌الله مصطفی محامی در مجمع استادیاران حلقه‌های صالحین بسیج که با حضور ویدئو کنفرانسی ائمه جمعه و فرماندهان نواحی سپاه‌های شهرستانی استان برگزار شد ضمن تبریک حلول ماه ربیع‌الاول عنوان، بیان کرد: با وجود همه تلاش‌های صورت گرفته در راستای طرح نوجوانه های صالحین نسبت افراد تحت پوشش قرار گرفته نسبت به درصد جمعیتی دانش آموزان پایین است و باید تلاش خود را در راستای گسترش فعالیت و تحت پوشش قرار دادن افراد بیشتر به کار گیرید.

وی افزود: پایین بودن افراد تحت پوشش نباید سبب ناامیدی باشد؛ کیفیت کار دارای اهمیت بیشتری است و زمانی که یک نیروی شایسته تربیت شود به مراتب می تواند افراد بیشتری را تحت تاثیر قرار دهد.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان ادامه داد: لازمه کار استمرار آن است و باید مربیان افراد ویژه و با استعداد را شناسایی و در طول سال نیز ارتباط موثر با هر یک از آن‌ها داشته باشند چرا که تربیت یک فرایند تدریجی است و مربی باید پا به پای متربی دست او را گرفته و راه ببرد.

آیت‌الله محامی اذعان کرد: باید سیر مطالعاتی مباحث مشخص و محتوای لازم جهت ارائه به رده‌های سنی مختلف در اختیار مربیان و سرگروه‌ها قرار گیرد تا از پراکنده‌گویی پرهیز و در طول سال‌های آینده نیز محتوای مد نظر در سطوح مختلف به متربیان آموزش داده شود.

امام جمعه زاهدان در واکنش به گزارش ارائه شده مبنی بر محوریت مساجد در فعالیت های حلقه های صالحین، تصریح کرد: در مساجد تنها نباید به اقامه نماز جماعت اکتفا شود و مسجد تراز انقلاب اسلامی باید ملجأ و پناهگاه مردم بوده و فعالیت‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و سیاسی با محوریت مساجد صورت پذیرد.

انتهای خبر /