فرمانده انتظامی استان از کشف دو تن و600 کیلوگرم مواد افیونی در عملیات ویژه شهرستان های شمال و جنوب استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بامداد زاهدان، سردار دوستعلی جلیلیان، در تشريح اين خبر بیان داشت: در راستاي كنترل تحرکات باندهای قاچاق مواد مخدر، ماموران انتظامی شهرستان با اشراف اطلاعاتي پلیس مبارزه با مواد مخدر استان از فعالیت باندهای مسلح و سازمان یافته قاچاق مواد افیونی در شهرستان های” ایرانشهر، خاش و زابل” که قصد انتقال محموله مواد مخدر به مرکز کشور را داشتند به دست آمد و با برنامه‌ريزي دقيق عملياتي انهدام این باندها در دستور کار قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی افزود: در این رابطه با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتي مسيرهاي تردد قاچاقچيان در محور” ایرانشهر، خاش و زابل” شناسایی و ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان و شهرستان به طور هماهنگ و همزمان در قالب چند تيم پوششي و عملياتي با اجراي هدفمند كمين و طرح مهار، مناطق مورد نظر را تحت كنترل و رصد خود قرار دادند و موفق شدند محموله های مورد نظر را شناسایی کنند .

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: قاچاقچیان که با هفت دستگاه پژو ۴۰۵ در حال انتقال مواد افیونی بودند به محض مشاهده تکاوران انتظامی، به سرعت خود افزوده و از محل متواری شدند.

سردار جلیلیان بیان داشت: سوداگران مرگ که تاب مقابله با تکاوران پلیس را نداشتند، با رها كردن خودروهای حامل مواد به اطراف متواري و هشت نفر از سوداگران دستگیر و طی بازرسی از خودروهای توقیف شده از قاچاقچیان تعداد پنج قبضه سلاح جنگی کلاشینکف و در مجموع دو تن و۳۰۰ کیلو گرم مواد افیونی از نوع تریاک و ۳۰۰ کیلوگرم از نوع حشیش کشف شد.

این مقام ارشد انتظامی در ادامه با بیان اینکه تلاش برای دستگیری اعضای این باند قاچاق ادامه دارد، با اشاره به عزم جدی پلیس استان در مقابله با پدیده خانمان سوز قاچاق مواد افیونی، از شهروندان خواست اخبار و اطلاعات خود را در این خصوص با تماس ۱۱۰ در اختیار پلیس قرار دهند.

انتهای خبر /